• Prianie

• Ešte než otvoríme ďalšie dvere , zastavme sa a zrekapitulujme si uplynulý rok.

Pochváľme sa za každučký moment, okamih pochopenia , za každý sebemenši posun.

Ďakujeme za vašu dôveru, za všetko , čo nás postretlo , či to bolelo, rozosmutnilo, alebo potešilo.

Prajem nám všetkým, aby sme každý deň v novom roku prežili čo najlepšie, ako len vieme.Zo srdca ďakujeme , že ste sa s dôverou stali našou súčasťou a dovolili, aby sme sa aj my stali spolutvorcami životného príbehu vašich najmilších.

Pripíjame na rok 2024 , nech je plný zdravia, šťastia, úspechov a milých stretnutí.

Šťastný nový rok

• Štvrtá adventná nedeľa

• 4. sviečka sa zapaľuje na zlatú  nedeľu, ktorá tento rok vychádza na Štedrý deň. .. Sviečka sa volá Láska. Podľa tradícií sviečky na štvrtú adventnú nedeľu zapaľuje sviečky otec rodiny.

• Tretia adventná nedeľa

• 3. sviečka sa zapaľuje sa na tretiu, alebo striebornú nedeľu. Sviečka sa volá Priateľstvo a mala by byť ružovej farby. Na tretiu adventnú nedeľu podľa zvyklostí zapaľuje sviečky matka rodiny.

• Druhá adventná nedeľa

• 2. sviečka sa zapaľuje sa na druhú, tzv.bronzovú  adventnú nedeľu. Sviečka sa volá Mier. Podľa starých zvykov by ju malo zapáliť najstaršie dieťa rodiny

• Vianočná tržnica 2023

• Dňa 6.12.2023 sa uskutočnila tradičná vianočná tržnica. Predávali sa výtvory detí a p.uč. Veľmi sa tešíme , že aj tento rok ste sa zastavili a kupili malé výtvory na stromček alebo na výzdobu stromčeka či Vašej domácnosti. Tento rok sa nám podarilo vyzbierať suma 317,75 eur. Veľmi pekne ďakujeme. Vyzbierané peniažky budú použité pre naše deti. Touto cestou sa chcem poďakovať  mamičke Aničke Toriškovej za koláčiky, obchodnému reťazcu Tesco za sladkosti do balíčkov, a mamičke p.  Molnárovej za jabĺčka do balíčkov. Počas trvania vianočnej tržnice sa rodinka  Mateja Takáča pustila do stavania snehuliaka a postupne sa pridávali aj ostatné deti či rodičia, pričom sa deti dobre zabávali a radovali z prvej poriadnej  nádielky snehu.

• Mikuláš

• Nech Vám všetkým Mikuláš prinesie batoh plný zdravia, šťastia, lásky, spokojnosti a radosti a odnesie všetky bolesti a starosti

• Prvá adventná nedeľa

• Je prvá adventná nedeľa a na adventnom venci zapálime prvú sviečku. Slovo advent pochádza z latinského „adventus" a znamená príchod.Symbolom adventného obdobia, ktoré trvá štyri týždne, je adventný veniec so štyrmi sviecami. Tie sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ.  Sviečky sa zapaľujú proti smeru hodinových ručičiek. Prvú sviečku podľa starých zvykov by malo zapáliť najmladšie dieťa rodiny.