• Naša "Hruška"

• V roku 2019 k nám do Materskej školy , Hollého v Šali - Veči prišli dvaja záhradkári ( Miloš Rehák, Gustáv Bolgáč ) , ktorí spolu s deťmi zasadili na školský dvor náš prvý ovocný stromček "Hrušku". Vtedy sa to na stromček vôbec nepodobalo, bol to len jeden tenký prútik. Ale aj tak sa deti oň poctivo starali, polievali, ošetrovali. O dva roky prišla prvá úroda v podobe dvoch hruštičiek. Každý ďalší rok pribúdali ďalšie a ďalšie. Strihať nám ho strihá náš tatinko Maťko Takáč. Včera v MŠ prebehla ďalšia oberačka. Deti s p. učiteľkami obrali neuveriteľných cca 25 kg hrušiek. Rozdelili sa do každej triedy, Deti sa veľmi tešili , že mohli počas celého roka sledovať , ako strom zakvitol ( ako naň chodili včielky ) , ako rástli lístky a samozrejme ako rástli plody. Ďakujeme našim záhradkárom a veríme , že aj ďalšie ovocné stromčeky , ktoré sadili aj Lacko Iványi, Lubko Jaroš, Maťko Takáč. ktoré máme na školskom dvore postupne prinesú očakávanú úrodu. Nájdete u nás na dvore ešte jablone, slivku, mišpuľu, a lieskový orech . V novembri bribudne ešte figa a čerešňa. Ďakujeme !

• 0911878525 alebo 031/772 1180
          školská jedáleň : 031/7703302